ویدیو

‎ میزان صادرات وعواید ملی کشور در سال مالی ۱۳۹۶ افزایش یافته است

 

faceBook icon twitter icon flicker icon youtube icon
  • GMIC Facebook
  • GMIC Twitter
در راه خدا ، بر ضد خدا PDF چاپ نامه الکترونیک
  
يكشنبه 05 سنبله 1396 ساعت 12:33

طالبان و داعش در این اواخر دست به حملاتی می زنند که  در ذات خود یک نوع تف کردن بر ریش خویشتن است. هردو گروه ترویستی مدعی دفاع از حریم دین مبین اسلام  است و زیر پرچم همین دین شعار می دهند و  به حملات دهشت گرانه می پردازند، خون افراد ملکی را می ریزند و به نفاق میان مسلمین دامن می زنند .این چیزی است که در تمام ادیان به ویژه دین اسلام مردود  و منفور است.

حقیقیت این است که تروریستان از نبرد تن به تن در مقابل نیرو های قهرمان کشور نا امید شده اند ، حالا که دیگر نمی توانند وسایط و اماکن حکومتی را مورد تهاجم قرار بدهند ، به انفجار و انتحار در عبادتگاه ها روی آورده اند.

عملکرد این دو گروه تروریستی بسیار آشکارا نشان میدهد که  دشمنان افغانستان که به هیچ دین و ارزشی پابند نیستند ، می خواهند با ایجاد نفاق میان مذاهب مختلف افغانستان به خصوص شیعه و سنی به نفع خود استفاده کند.در حالی که ما شاهد نتایج برعکس آن استیم. شاید استفاده از این روش توانسته در کشور های دیگر که مانند افغانستان در  حال گذار از بحران هستند برای تروریستان نتایج مطلبوب داشته باشد ولی خوشبختانه درافغانستان که تجربه چنین دسایسی را از گذشته های دور دارند به هیچ وجه دستاوردی نخواهد داشت.در عوض این اعمال غیر انسانی تروریستان مردم متدین افغانستان را بیدار تر می کند  و به نیات شوم  دشمنان شان بیشتر واقف می گرداند.

امروز تمام مردم افغانستان در مورد گروه های تروریستی به ویژه طالبان و داعش به دریافت های مشترک رسیده اند. تعدادی ازین نظریات که در رسانه های جمعی به عبارت های گونانگون بازتاب یافته است قرار ذیل است:
1-    اعمال و کردار گروه طالب و داعش در تناقض با دین قرار دارد و از نام دین سو استفاده می کنند.
2-     خط مشی گروه های تروریستی ایجاد ترس ،وحشت و یرانی است تا از این طریق بتواند مردم را از حمایت حکومت باز دارند.
3-    طالب و داعش  میخواهند با ایجاد تفرقه میان مردم راه پیدا کند تا به فعالیت های بیشتر تروریستی بپردازند.
4-    گروه طالب و داعش دشمن تمام مرد افغانستان  است و اهمیتی هم به دین و مذهب آنها نمی دهد تنها از نام دین استفاده ابزاری می کنند.
5-    گروه های تروریستی برای منافع بیگانه گان در جهت تباهی افغانستان فعالیت می کنند.
6-    گروه طالب و داعش از نام دین اسلام بر ضد مسلمان ها دست به اعمال وحشیانه می زنند
7-    گروه های تروریستی طالب و داعش  میخواهد از دین اسلام  یک چهره خشن برای دنیا به نمایش بگذارد.
8-    شیعه و سنی در این  سرزمین سال های سال باهم برادر وار زنده گی کرده اند ، باهم روابط مشترک کاری و خویشاوندی دارند ، هیچ گروهی تروریستی نمی تواند میان آنها درز ایجاد کند و نفاق بیندازد.
...
مسلم است، مردمی که به این سطح از آگاهی رسیده باشد هیچ دشمنی نمی تواند میان آنها رخنه کند و از آنه در جهت منافع خود استفاده کند. طالب و داعش که از نام خدا بر ضد خدا و بنده گانش دست به اعمال ننگین انتحار و انفجار می زند به هیچ وجه دستاوردی در این راه نخواهد داشت.تروریستان با این اعمال زشت و غیر انسانی شان  بیشتر از پیش مورد نفرت و انزجار مردم قرار گرفته است.