ویدیو

‎ میزان صادرات وعواید ملی کشور در سال مالی ۱۳۹۶ افزایش یافته است

 

faceBook icon twitter icon flicker icon youtube icon
  • GMIC Facebook
  • GMIC Twitter
صبری که به ثمر می نشیند PDF چاپ نامه الکترونیک
  
سه شنبه 05 جدي 1396 ساعت 10:29

مردم بخاک و خون خفته افغانستان که سالهای متمادی را به اثر جور و جفای یک تعداد کشور ها و حلقات مغرض، شرایط بسیار بدی را تحمل و پشت سر گذاشته اند، اکنون با تلاش های مدبرانه رهبری کشور شان ثمره آن بردباری ها و تحملات قهرمانانه را که برای آن قربانی های فراوانی  داده اند، پی هم می چینند.


مدت سی سال واندی در حالیکه ملت قهرمان افغانستان برای رهایی از تجاوزات مسلحانه جریانات منحط تاریخ مبارزه و مجاهدت می کرد، در عین زمان با یک سلسله توطیه ها و دسایسی از جانب یک عده حلقات وابسته به کشور های که تظاهر به دوستی میکردند، نیز دست و گریبان بوده است.
این کشور ها و حلقات با پرورش، تمویل و تجهیز گروه های هراس افگن، اهداف شوم و غیر انسانی شان را با بکار گیری شیوه ها و اعمال ضد بشری در کشوری که تازه فشار جنگ نامتعادل با یک ابر قدرت جهانی را پشت سر می گذاشت، تعقیب کرده و در خط دشمنی آشکار با مردم افغانستان قرار گرفتند. طوری که با  پناه دادن وپرورش تروریستان در دامان خود، عمق استراتیزی شانرا در مهار چنین یک کشور جستجو و با به کارگیری بازی های فریبنده آرزو داشتند تا از نعش مصدم و زخمی چنین یک ملتی شوربای دلخواه بپزند.
اما صبر و استقامت این ملت در وجود مبارزات جانبازانه و قهرمانانه فرزندان صدیق آن، توطیه های دشمنان را چنان نقش بر آب ساخت که تمام تلاشها و سرمایه گذاری های چندین ساله آنها را ضرب در صفر و مزه دهنشانرا نیز خراب کرد.
گفته اند: "بار کج به منزل نمی رسد".  تلاشهای مذبوجانه چنین حلقات که اکنون حالت اسفباری را برای شان ببار آورده است، چنان سخیف و مضحک بوده است که حتی از اعتراف به خطا هم می شرمند و نمی توانند بگویند که اشتباه بزرگی را در گذشته مرتکب گردیده و اکنون از انجام همچو اعمال نادم و پشیمان می باشند.


اوضاع برای فعلاً به نفع چنین حلقات کار نمی کند، برعکس شرایط بر وفق مراد آنها شکل نمی گیرد، بلکه بر عکس اوضاع خلاف تصور و توقع به پیش میرود.
اظهارات اخیر معاون رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا در کابل خواب از چشم سردمداران فرصت طلب پاکستانی ربوده است.
مایک پنس معاون رئیس جمهور ترامپ  در دیدار ی که با رئیس جمهور محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان داشت، حرف اول را گفت، حرفی را که باید سالها قبل به سردمداران جاه طلب و حلقات حاکم در پاکستان ابلاغ می شد." پاکستان به تروریستان پناه گاه های امن فراهم و منطقه را نا امن کرده است".


این اظهارات که در حقیقت انعکاس  داد و فریاد های متوالی مردم افغانستان طی چندین سال است، اکنون ار حنجره قدرتمند ترین و به گفته یک مقام متضریع پاکستانی" متحد پاکستان" بروز داده شده است، که خود به معنی و تبعات آن کاملاً واقف و آشنا می باشند.
اکنون پس از طی سالیان متمادی این حقیقت که کشوری با تعقیب سیاست های ماجراجویانه پیوسته کوشیده تا  به پریشانی و بدبختی همسایه خود  بیافزاید، خود به درد سری که ناشی از کرده های خودش است گرفتار مانده و راهی برای نجات از آن ندارد. چه خوب گفته اند: ( چاه کن خودش در چاه است).


موجودیت پناه گاه های امن برای تروریستان در خاک پاکستان اگر در گذشته فریاد ملت مظلوم افغانستان بود، اکنون درک مقامات در ایالات متحده امریکا می باشد. اگر استفاده از گروه های هراس افگن و تروریست وسیله ای برای پیاده کردن سیاست های توسعه طلبانه حلقات حاکم در پاکستان علیه کشور های همسایه آن بود، اکنون به مثابه خطر باالقوه برای جهانیان و آدرس روشن مراکز تربیه، پرورش، تمویل و تجهیز تروریستان در سطح جهان شناخته شده است.
آنانیکه تا دیروز مبالغ هنگفتی را به بهانه مبارزه با هراس افگنی دریافت می نمودند، اکنون به دلیل پناه دادن به تروریستان متهم بوده و بنا به گفته مایک پنس چیز های زیادی را از دست خواهند داد.
این حقایق سرسخت دیگر فکاهی و مزاح نیست. این واقیعت های روشنی اند که به یقین راه برگشت برای تیوریسن های توسعه طلب را دشوار ساخته است.
از آنجائیکه گرفتن تصمیم برای اجرای برنامه و پلان در همان آغاز، نتایج نهایی را هم به نحوی در خود میداشته باشد، اقدامات محافل حاکم در پاکستان از همان ابتدای طرح سیاست عمق استراتیژیک شان در افغانستان نتایج شکست خود را بازگو می کرده است، اما بدبختانه سیاست گذاران مزور و پیش پا بین در همسایگی ما نمی توانست این حقیقت را درک نمایند که" مزن دری را به انگشت که نخورد به درت مشت".
بناً اکنون این سیاست گذاران و محافل قلدر پاکستانی اند که تاوان و خسارات سیاست های ناشیانه شان در قبال افغانستان را روز تا روز پرداخته و از همه بدتر اینکه شرایط زندگی را برای مردم و ملت پاکستان بد و دشوار خواهند ساخت.