ویدیو

‎ میزان صادرات وعواید ملی کشور در سال مالی ۱۳۹۶ افزایش یافته است

 

faceBook icon twitter icon flicker icon youtube icon
  • GMIC Facebook
  • GMIC Twitter
رئیس جمهورغنی با وزیر امور خارجۀ امارات متحدۀ عربی دیدار کرد PDF چاپ نامه الکترونیک
  
چهارشنبه 29 سنبله 1396 ساعت 17:15

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان ظهر امروز در مقرسازمان ملل متحد با شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجۀ امارات متحدۀ عربی دیدار کرد.
ابتدا، وزیر امور خارجۀ امارات متحدۀ عربی گفت، ما همواره به مثابۀ همکار در کنار مردم افغانستان خواهیم بود و در راستای مبارزه با تروریزم، افغانستان را حمایت می نماییم. وی اضافه کرد، قربانی مردم افغانستان و دیپلمات های ما ضایع نخواهد شد و از برکت آنها افغانستان به ثبات خواهد رسید.
موصوف، با اشاره به اعلام استراتیژی ایالات متحدۀ امریکا در قبال افغانستان و منطقه گفت که استراتیژی متذکره برای ثبات و امنیت منطقه مفید و ارزنده می باشد.


وزیر امورخارجۀ امارات متحدۀ عربی در مورد تفکیک قایل شدن میان تروریزم خوب و بد در منطقه ابراز نگرانی کرده تأکید ورزید که تهدید تروریزم در منطقه و جهان باید درک شود و دراین راستا مبارزه مشترک انجام پذیرد.
شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان از رئیس جمهور کشور دعوت نمود که در ماه نوامبر در مراسم افتتاح موزیم امارات متحدۀ عربی اشتراک نماید و یا هیئتی را از افغانستان بفرستد.


رئیس جمهورغنی از همکاریهای امارات متحدۀ عربی درعرصه های گوناگون با افغانستان تشکر کرده؛ افغانستان و امارات متحدۀ عربی را دوکشور دوست و باهم برادر خواند. وی افزود که امارات متحدۀ عربی در راستای مبارزه با تروریزم یکی از شرکای قوی افغانستان است.
رئیس جمهورغنی با اشاره به مناسبات دوستانه میان افغانستان و امارات متحدۀ عربی گفت که آن کشور همواره با افغانستان همکاری داشته است. وی اضافه نمود که استراتیژی جدید ایالات متحده امریکا یک فرصت است که باید از آن استفاده موثر صورت گیرد.
رئیس جمهور کشور ضمن تشکر از دعوت وزیر خارجۀ امارات متحدۀ عربی گفت، افراطیت و تروریزم برای کشورهای منطقه و جهان یک تهدید جدی به شمار میرود که جهت دفع آن نیاز به یک استراتیژی واحد و مبارزه جدی می باشد.#