ویدیو

‎ میزان صادرات وعواید ملی کشور در سال مالی ۱۳۹۶ افزایش یافته است

 

faceBook icon twitter icon flicker icon youtube icon
  • GMIC Facebook
  • GMIC Twitter
رئیس جمهور غنی با رئیس جمهور اتریش دیدار کرد PDF چاپ نامه الکترونیک
  
چهارشنبه 29 سنبله 1396 ساعت 17:18

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز در حاشیۀ هفتاد و دومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با الکساندر فن دربیلن رئیس جمهور اتریش دیدار کرد.

ابتدا، رئیس جمهور اتریش در صحبتی اظهار خرسندی نمود که در جریان سفر رئیس جمهور غنی با ایالات متحدۀ امریکا فرصت مساعد برای ملاقات فراهم گردیده است. دراین دیدار سران دو کشور در مورد صلح، همکاری های منطقه یی، توسعه ترانزیت و تجارت بحث و تبادل نظر نمودند.

رئیس جمهور غنی از همکاری های اتریش در عرصه های  مختلف با افغانستان تشکر کرد و بااشاره به تجارب اتریش در بخش های تعلیمات حرفوی و انرژی تجدید پذیر، خواهان همکاری رئیس جمهور اتریش با افغانستان شد.

رئیس جمهورغنی گفت، انرژی تجدید پذیر برای حفظ محیط زیست مفید و ارزنده است و افغانستان ظرفیت لازم را برای تولید این انرژی دارا می باشد که با همکاری اتریش دراین بخش از ظرفیت های موجود استفاده موثر شده میتواند.

رئیس جمهور اتریش گفت، حکومت و مردم اتریش همواره درکنار مردم و حکومت افغانستان خواهند بود و اضافه کرد که کشورش آماده است تا افغانستان را در بخش تعلیمات حرفوی و نیز انرژی تجدید پذیر همکاری نماید.

وی تصریح داشت که تیم های تخنیکی اتریش و افغانستان به شکل مشترک پلان عملی را برای همکاری های تخنیکی در عرصه های تعلیمات حرفوی و انرژی تجدید پذیر ترتیب نمایند.#