ویدیو

‎ میزان صادرات وعواید ملی کشور در سال مالی ۱۳۹۶ افزایش یافته است

 

  • GMIC Facebook
  • GMIC Twitter
ولایت های فراه وکنر گواه بیشترین تلفات تروریستان PDF چاپ نامه الکترونیک
  
دوشنبه 18 جدي 1396 ساعت 15:28

هم اکنون ۱۴ عملیات تعرضی در ۱۰ ولایت کشور به هدف سرکوب تروریستان جریان دارد. افزون بر این قطعات کوماندو ۱۹ عملیات تهاجمی را در بخش های از کشور راه اندازی کرده اند و۲۱ ضربه هوایی نیز به هدف از بین بردن مخفیگاه های تروریستان انجام شده است.

تورنجنرال دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی که روز دوشنبه ۱۸ جدی سال روان در مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت به پرسش های خبرنگاران پاسخ می گفت افزود: ۷۲ تروریست به شمول ۱۲ داعشی در نتیجه عملیات های تعرضی وضربات هوایی در ولایت های فراه، کندز، کنر، زابل، پکتیکا، میدان ورردک، هلمند وفاریاب کشته  و۶۴ تن دیگر زخمی شده اند.

آقای وزیری عملیات روز گذشته نیروهای امنیتی ودفاعی کشور در ولسوالی څوکی ولایت کنر بر ضد داعشیان را موفقیت بار دانست وگفت که در این عملیات افزون برکشته شدن ۱۲ داعشی، ۳۰ تن دیگر از آنان زخم برداشتند. در همین حال ۲۷ تروریست از اثر ضربات هوایی در ولسوالی خاک سفید فراه کشته و۱۷ تن زخمی شده اند.

تیم انجنیری اردوی ملی ۲۱ حلقه ماین را که از سوی تروریستان بر روی جاده ها ونقاط پررفت وآمد جاسازی شده بود، کشف وخنثا کرده اند. 

گفتنی است نیروهای دفاعی وامنیتی کشور ضربات بسیار کوبنده را به داعشیان در نقاط مختلف کشور وارد کرده اند. شمار زیادی از رهبران  بلند پایه ومتوسط داعشی نیز درحملات نیروهای دفاعی وامنیتی کشور ازبین رفته اند.
###